Forum    Rejestracja    Zaloguj    Szukaj    FAQ    Chat

Strona główna » ARCHIWUM forum » Dział edukacyjny i handlowy. » --::SZKOŁY O KIERUNKU RATOWNICZYM::-- (new)

Średnia ocena:  Strona 1 z 6 [ 80 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Autor Wiadomość
 Temat postu: PRACA LICENCJACKA
 Post Wysłany: 14 Mar 2006 00:36 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2005 20:53
Miejscowość: Wrocław
Hej!!!

Chcialem sie dowiedziec na jakie tematy piszecie swoje prace licencjackie na kierunku zdrowie publiczne specjalnosc ratownictwo medyczne...
porsilbym o konkretne tematy poniewaz chcialem sie zorientowac o czym wogole ludziska piszecie...

Bede bardzo wdzieczny za pomoc...

POZDRAWIAM

Temat postu: Re: PRACA LICENCJACKA
 Post Wysłany: 14 Mar 2006 02:46 

„Rak trzustki – etiopatogeneza, diagnostyka i współczesne metody leczenia.”

Post Wysłany: 14 Mar 2006 07:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Paź 2004 12:32
Miejscowość: ze stolicy Karkonoszy :)
W10 napisał(a):
„Rak trzustki – etiopatogeneza, diagnostyka i współczesne metody leczenia.”

temat zupełnie nieratowniczy :wink:
ja pisałam z pediatrii... z resztą ten temat gdzieś już na forum jest.
"Środowisko domowe jako zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka do lat 6" :)
Powodzenia!

Temat postu:
 Post Wysłany: 14 Mar 2006 09:31 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Lut 2005 12:22
"Dziecko w wypadku masowym" :D tak przy okazji jak macie jakieś pomocne materiały...to ładnie bym poprosił bo temacik wymagający:D

Temat postu: licencjat
 Post Wysłany: 14 Mar 2006 10:27 

Dołączenie: 28 Gru 2005 13:01
Miejscowość: wielkopolska
studiuje w lodzi pisze prace licencjacka na temat "Postepowanie, leczenie w stanach nagłych pochodzenia srodowiskowego. OPARZENIA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Szukam ciekawych materialow licze na pomoc :D zdjecia mile widziane. zgory dzieki wielkie. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Post Wysłany: 14 Mar 2006 10:39 

Karolina*22 napisał(a):
temat zupełnie nieratowniczy :wink:

moze nie ratowniczy, ale czy aby na pewno :?:
ile jest przypadkow Y91 wraz z nastepstwami... :?:

swoja droga wczesniej pisalem z kardiologii, ale miesiac przed obrona zmienilem temat i promotora bo poprzedni poszedl sobie na DLUZSZY URLOP nie uprzedziwszy wczesnej i zostawil mnie i jeszcze kilka takich osob na bruku. musialem i tylko taki temat zostal... nie mialem chyba juz wyjscia, nie?

Temat postu:
 Post Wysłany: 14 Mar 2006 13:12 

Dołączenie: 05 Mar 2006 15:18
Miejscowość: Śląsk
Polecam małą analizę, ja np. badałem działalność i funkcjonowanie nowopowstałego Centrum Powiadamiania Ratunkowego...
Wystarczy kilkadziesiąt tysięcy wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego, zastępów PSP, krótki wstępik, kilka fotek i po bólu - praca gotowa...;)
Wkrótce ma to zostać opublikowane.
Sam zastanawiam się w tym momencie nad tematem na megisterke ze zdrowia publicznego...
Zyczę owocnej wspolpracy z promotorem!

Pozdrawiam!!!

Temat postu:
 Post Wysłany: 14 Mar 2006 15:05 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Paź 2004 09:46
Ja piszę z intubacji dotchawiczej (wskazania, sposób wykonania, intubacja trudna, powikłania i metody alternatywne)... Temat wydawałoby się bardzo ratowniczy... ale jak tak dalej będzie z tą ustawą o ratownictwie to kto wie, czy w ogóle będę mogła wykonywać :( Ale z tematu się cieszę :)

Temat postu:
 Post Wysłany: 14 Mar 2006 17:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: 06 Maj 2005 22:09
Ja pisałem "Postępowanie pielęgniarskie w zaburzeniach rytmu serca, diagnostyka, pierwsza pomoc" .... ale jest mi wstyd za tą pracę ! Jako RM pracującemu w PR wydawało mi się, że taki temat powinien być pigułką wiedzy o zaburzeniach rytmu, diagnostyce i metodach postępowania ( jak temat wskazuje ) a okazało sie, że w pielęgniarstwie liczą się inne rzeczy - nie teoria tylko metodologia ?! część badawcza z naciskiem na czynności pielęgnacyjne .... itd. Spędziłem wiele godzin nad przeróżnymi książkami, skanerem ( zapisy ekg )i jak w końcu skleciłem dużą część pracy to po konsultacji z panią promotor jej 80% poszło do kosza !!! :shock: byłem naprawdę wściekły :x i tak moja praca nie zawiera ani jednego zapisu ekg - bo okazało się, że nie jest potrzebny, nie ma żadnych wytycznych do resuscytacji, nie ma nic !! Tylko hymn pielęgnacji !!

Temat postu: praca licencjacka
 Post Wysłany: 15 Mar 2006 15:56 

Dołączenie: 06 Mar 2006 10:04
ja pisałem temet " znajomośc zasad udzielania pierwszej pomocy przy zadławieniu dzieci i niemowląt wśród populacji województwa opolskiego słyuże pomocą

Temat postu: oj misiek misiek...
 Post Wysłany: 15 Mar 2006 16:05 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Paź 2004 21:17
Miejscowość: Puławy, Zielona Góra, Nowa Sól
misiek ty gargamelu jeden nie wiesz jaki temat chcesz napisac? pijaku jeden....

Temat postu:
 Post Wysłany: 15 Mar 2006 19:33 

Dołączenie: 30 Sty 2004 21:16
Rodzaje urazów wielomiejscowych i mechanizmy ich powstawania w wypadkach komunikacyjnych w pracy pogotowia ratunkowego w latach 2003 2005

Temat postu:
 Post Wysłany: 19 Mar 2006 17:26 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23 Sty 2006 00:26
Miejscowość: kanał bydgoski
"Obrażenia kończyny górnej u dzieci w aspekcie medycyny ratunkowej"
-jest to praca poglądowa o obrazeniach o różnej etiologii w obrębie tkanek miękkich i układu kostno-stawowego.Opisuje też postepowanie na miejscu zdarzenia i leczenie w SOR.

Temat postu:
 Post Wysłany: 03 Kwi 2006 20:32 

Dołączenie: 02 Lut 2006 02:00
Miejscowość: wielkopolska
Ja pisałem "Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży powiatu (leszczyńskiego), a mój kolega z grupy to samo, tylko inny powiat. bardzo wdzięczny temat na pracę. Robisz ankietę (mogę udostępnić), przeprowadzasz badanie w iluś tam szkołach, porównujesz wyniki wd klucza(np gimnazjum vs liceum, ci przed PO/ na tych co już PO mieli)i na końcu wychodzą ci wnioski....hehehe(TRAGICZNE niestety) a w pracy oczywiście zamieszczaz esensję ratownictwa czyli wszystkie standardy w ostrych stanach itd ...i porównujesz to co powinni wiedzieć z tym co wiedzą....Z tym , że moja praca już nie aktualna, bo sie wytyczne zmieniły.....w związku z tym może temacik" zmiany w standardach resuscytacji na przełomie....lat"?

Temat postu:
 Post Wysłany: 11 Kwi 2006 15:33 

Dołączenie: 01 Kwi 2006 11:44
Miejscowość: Warszawa
Na AM w Wawie ratownicy nie pisząpracy licencjackiej. mamy telko lub aż egzamin dyplomowy. Teraz jestem na mgr ze zdrowia publicznego i chcę pisać pracę o : przyczynach zgłaszania się pacjętów na izbę przyjęć, ale nie chodzi o przyczyny medyczne tylko inne np bo dz POZtu kolejka a mnie boli paluszek.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Średnia ocena:  Strona 1 z 6 [ 80 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strona główna » ARCHIWUM forum » Dział edukacyjny i handlowy. » --::SZKOŁY O KIERUNKU RATOWNICZYM::-- (new)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości