Forum    Rejestracja    Zaloguj    Szukaj    FAQ    Chat

Strona główna » ARCHIWUM forum » Specjalności » --::Ratownik medyczny::--

Średnia ocena:  Strona 1 z 2 [ 17 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2  Następna

Autor Wiadomość
 Temat postu: WSPOŁPRACA W ZESPOLE RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
 Post Wysłany: 13 Gru 2005 21:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2005 20:53
Miejscowość: Wrocław
Chciałbym sie dowiedziec od osob ktore maja jakies doswiadczenia w pracy w PR jak wyglada wasza wspolpraca z zespolem?
czy wspolpracujecie?
czy jednak jeden przez drugiego probuje pokazac kto jest lepszy?
jak jest z wspolpraca na lini lekarze reszta zespolu?

Temat postu:
 Post Wysłany: 13 Gru 2005 21:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Mar 2005 20:00
w duzej mierze zalezy to od lekarza

u mnie na zespole jest atmosfera ogolnej pomocy
kazdy robi wszystko co trzeba zeby uratowac zycie pacjenta

lekarz nosi walizki jak trzeba zniesc pacjenta

ogolnie jest spoko

Temat postu:
 Post Wysłany: 13 Gru 2005 22:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Wrz 2005 22:04
Ja tez nie nazekam . Wrecz przeciwnie lekarze sa bardzo pomocni < nie tylko palcowy > , nie ma rzeczy za ktore sie nie chwyca . Jak trza to robia cisnionko zmierza , leki naszykuja , smieci pozbieraja.... . Atmosfera calkiem przyjemna :D

Temat postu:
 Post Wysłany: 13 Gru 2005 23:49 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Paź 2004 12:32
Miejscowość: ze stolicy Karkonoszy :)
To może ja wypowiem się, jak było u mnie na praktykach w PR... Po stromych schodach schodzi: lekarz z rękami w kieszeniach, za nim ratownik z kierowcą, niosący na noszach pacjenta,a za nimi ja z walizą i defibrylatorem. I tak jest przeważnie...

Temat postu:
 Post Wysłany: 13 Gru 2005 23:51 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 08 Gru 2004 18:42
Miejscowość: wioska kolo wolomina
to juz kwestia kultury.
z kolei u mnie lekarz zabieral defibrylator pielegniarce, kierowca lekarzowi a lekarz na koncu zgrnial co zostalo co mi sie nie udalo zabrac :)

Temat postu:
 Post Wysłany: 14 Gru 2005 01:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Paź 2005 16:19
Miejscowość: PL
bulon napisał(a):
to juz kwestia kultury.

Zdecydowanie najtrafniejsza wypowiedź ze wszystkich. Wszytsko zależy od kultury ! Na chamstwo nie ma rady-no chyba, że odpoiwedzieć chamstwe-co czasem też daje rezultat-niestety na krótko.

Temat postu:
 Post Wysłany: 14 Gru 2005 03:06 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 08 Gru 2004 18:42
Miejscowość: wioska kolo wolomina
chamstwu i drobnomieszczanstwu mowimy zdecydowanie NIE
wezykiem jasiu wezykiem !

Temat postu:
 Post Wysłany: 14 Gru 2005 16:01 
Administrator
Administrator

Dołączenie: 26 Sty 2004 23:18
Miejscowość: www.999.lca.pl
PopaY napisał(a):
Ja tez nie nazekam . Wrecz przeciwnie lekarze sa bardzo pomocni < nie tylko palcowy > , nie ma rzeczy za ktore sie nie chwyca . Jak trza to robia cisnionko zmierza , leki naszykuja , smieci pozbieraja.... . Atmosfera calkiem przyjemna :D

bo tu jest zespol, ktory uwielbiam :D i na wspolprace jeczec nie moge, czasem trzeba naprostowac kierowce ale to sie zadko zdaza bo ogolnie jest OK

Temat postu:
 Post Wysłany: 14 Gru 2005 16:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Sty 2005 22:24
Miejscowość: piła
U mnie przewaznie dobra, tyle ze lekarze nie przystosowani do pracy w zespolach ratunkowych. Chca leczyc nie ratowac. Dla nich liczy sie tylko kasa jaka im wpadnie za dyz.

Temat postu:
 Post Wysłany: 04 Sty 2006 17:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 03 Mar 2004 18:41
Miejscowość: Wrocław
Wspólpraca? buehehehehe. Mnie się trafił zespół zwany "śmieciarą" trafiaja tam pieczątkowi których nie da sie wywalic bo albo ich chronią immunitety związków zawodowych albo znajomości. Takie tam. Podoba mi sie, ze najwiecej krzycza że "oni tu rządzą na zespole bo są kierownikami zespołów" - wspominam im te słowa jak zaczyna się coś dziać - uwielbiam patrzyć na ta panike, popłoch i delikatnie mówiąc błędne decyzje.
Na całe szczęscie zdecydowana większośc lekarzy wie z czym to sie je, zwłaszcza ci młodzi i ci z tytułem specjalista.

Temat postu:
 Post Wysłany: 25 Sty 2006 19:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Sty 2006 17:38
Hehe, przypominam sobie motyw z medyka, kiedy na którymś z wykładów dyskutowaliśmy na temat standardów postępowania podczas reanimacji. Mieliśmy w grupie sanitariusza pracującego w PR od ładnych kilku lat, który postanowił "podnieść sobie kwalifikacje" ;) No i podczas dynamicznie rozwijającej się dyskusji skwitował krótko: "Standardy zależą od lekarza, z którym akurat dyżurujesz". Ot i święta racja :)
Choć przyznam szczerze, że mając co niektórych uczonych na dyżurze to wolałbym jeździć tylko z kierowcą-garną się u nas chłopaki do roboty aż miło. Tak więc na tym poziomie współpraca jak najbardziej ok :)

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Sty 2006 10:58 

Dołączenie: 17 Gru 2005 22:54
Miejscowość: Gostyń
ja tez nie moge powiedziec zlego slowa poza jednm wyjatkiem.czesto sami sobie utrudniaja prace nasi koledzy (pielegniarki i ratownicy ) poprzez mila zawisci i milutkie czesto niepokrywajace sie z faktami opowiesci.a jak juz ktos wspomnial w glownej mierze to kwestia kultury i to tej wyniesionej jeszcze z domu:)

Temat postu:
 Post Wysłany: 31 Sty 2006 20:33 

Dołączenie: 31 Sty 2006 19:40
Miejscowość: Brzeg woj. opolskie
Cześć jestem Ratownikiem w Pogotowu Ratunkowy we Wrocławiu oddział Oława. Odnosząc się do naszej podstacji odpowiedzi na postawione pytani jest wiele. Oczywiście współpraca zależy od tego z kim jeździmy, gdyż nie mamy stałych zespołów, jednakże z większością ludzi pracuje sie super przyjeżdżając do pacjęta lub na miejsce zdażenia każdy wie co ma robić i nikt nie wchodzi sobie w drogę. Niestety są i wyjątki gdyż zawsze znajdą się osoby, które próbują pokazać co to nie one ale tych jest nieliczna garstka. Oczywiście atmosfera zależy w dużej mieże od lekarza dyżurującego ale to już jest inna sprawa której lepiej nie poruszać. Wielu lekarzy ma nas za sanitariuszy a nie za ratowników i tu się zaczyna cały problem, ale i tych na szczęście nie ma już dużo.
Podsumowując jest fajnie ale może być lepiej.
Pozdrowionka dla Wszystkich!!!

Temat postu:
 Post Wysłany: 09 Wrz 2006 16:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Sie 2006 13:55
Miejscowość: Galicja
Witam!Pewnie mam to szczęście,że pracuję w zespole dobrze rozumiejących się ludzi.Wypracowaliśmy pewien "schemat"działania i dzięki temu każdy wie co ma w danej chwili robić,a nie stać z rękami w kieszeniach.Uwierzcie w takiej atmosferce lepiej się pracuje.Pozdrawiam :lol:

Temat postu:
 Post Wysłany: 10 Wrz 2006 10:06 

Dołączenie: 29 Lip 2006 07:41
Miejscowość: mazowieckie
Witam. Też nie mam powodu do narzekania. Współpraca z zespołem(w zasadzie z zespołami,bo śmigam w 5 ) układa się poprostu super. Drobne zgrzyty są i będą jak wszędzie, ale to nie powód by wyżalać się nad niedoskonałością systemu :twisted:. Pozdrawiam

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Średnia ocena:  Strona 1 z 2 [ 17 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2  Następna

Strona główna » ARCHIWUM forum » Specjalności » --::Ratownik medyczny::--

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość