Forum    Rejestracja    Zaloguj    Szukaj    FAQ    Chat

Strona główna » ARCHIWUM forum » Offtopic » --::Na każdy temat::--

Średnia ocena:  Strona 1 z 1 [ 13 posty(ów) ] 

Autor Wiadomość
 Temat postu: Nie zabieraj swoich narządów do nieba - Oświadczenie woli
 Post Wysłany: 18 Paź 2005 21:14 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Lip 2004 14:18
Miejscowość: Kraków
Witam!
Napewno część z Was słyszała o akcji prowadzonej pod hasłem
"Nie zabieraj swoich narządów do nieba -
one potrzebne są wyłącznie tu na ziemi!"
Akcja rozpoczęła się już jakiś czas temu, bo 15.06.2005 i jest prowadzona przez Klinikę Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii CM UJ pod patronatem Małopolskiego Oddziału NFZ i Poltransplantu.
Więcej o tej akcji można przeczytać na stronie:
http://www.oswiadczeniewoli.pl

Generalnie chodzi o to, aby nosić przy sobie osobiste, pisemne oświadczenie, iż w przypadku naszej śmierci zgadzamy się na pobranie od nas narządów i tkanek.
Jak sprawa wygląda w rzeczywistości wszyscy wiedzą (stanowisko rodzin itd.), a mając takie oświadczenie możemy być pewni, że nasza wola zostanie wypełniona.

Dla leniuchów podaję bezpośredni adres, spod którego można ściągnąć oświadczenie (oczywiście trzeba je później wydrukować sobie :wink: ):
http://www.oswiadczeniewoli.pl/img/oswiadczenie_woli.pdf

(Plik jest w formacie *.pdf, jeśli nie macie programu odczytującego takie rozszeżenie, polecam darmowy Adobe Reader)

Zachęcam Was do wydrukowania, wypełnienia i noszenia przy sobie Oświadczenia Woli, gdyż nigdy nie wiadomo co może nam się przytrafić...
Tym bardziej jako osoby związane z ratowaniem ludzkiego życia powinniśmy rozumieć znaczenie transplantologii we współczesnym świecie.

PS. Jeśli można, to proszę Moderatorów o podpięcie tematu.

Temat postu:
 Post Wysłany: 18 Paź 2005 21:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 02 Mar 2005 11:20
Miejscowość: Pomorze
Jestem za ściągam drukuje i rozyłam do znajomych.

Pozdro 8)

Temat postu:
 Post Wysłany: 18 Paź 2005 22:04 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 08 Gru 2004 18:42
Miejscowość: wioska kolo wolomina
wiesz co...ale jak moja mama bedzie naciskac to lekarz sie podda i mi nawet to oswiadczenie woli nie pomoze...

ale generalnie haslo jest ostre:)
podoba mnie sie:)

Temat postu:
 Post Wysłany: 18 Paź 2005 22:13 
Użytkownik
Awatar użytkownika

bulon napisał(a):
wiesz co...ale jak moja mama bedzie naciskac to lekarz sie podda i mi nawet to oswiadczenie woli nie pomoze...

Wiesz co...ja nie będę nikogo naciskał. Jednak myślę, że gdybyś teraz pokazał Twojej mamie to oświadczenie woli i wytłumaczył jej o co w tym wszystkim chodzi, jak ważne mogą być narządy zmarłego dla życia jednej lub nawet kilku osób, to może w przyszłości nie było by czegoś takiego o czym piszesz.

Temat postu:
 Post Wysłany: 18 Paź 2005 23:38 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 08 Gru 2004 18:42
Miejscowość: wioska kolo wolomina
heh mamy ciche dni z mama:)

ona nieche slyszec ze ja krew oddaje a co dopiero narzady.
swoja droga ona pracuje w sluzbie zdrowia.nakrecila lekarzy od siebie z oddzialu by mi wciskali zebym nie oddawal krwi bo to niezdrowo.

btw mam 3 nerki ktos chce jedna?? :)

nowy to sie nigdy nie zmieni tak jak bys chcial,w zasadzie chcielibysmy.
np swiadkowie jehowy na to nie pozwalaja.
ale dobrze ze sie o tym mowi

Temat postu:
 Post Wysłany: 19 Paź 2005 00:09 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Wiesz bulon, religii to już w ogóle nie mam zamiaru w to mieszać :wink:

Opracowałem taki tekścik w troszkę innej formie niż tutaj na forum. Ja go rozesłałem do wszystkich moich znajomych na gg, Wy też możecie z niego skorzystać:
Cytuj:
Witam!
Może słyszałaś/eś kiedyś o akcji prowadzonej pod hasłem:
"Nie zabieraj swoich narządów do nieba -
one potrzebne są wyłącznie tu na ziemi!"
Akcja rozpoczęła się już jakiś czas temu, bo 15.06.2005 roku, jest prowadzona przez Klinikę Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii CM UJ pod patronatem Małopolskiego Oddziału NFZ i Poltransplantu i dotyczy transplantologii - dziedziny medycyny zajmującej się przeszczepianiem komórek, tkanek i narządów.
Więcej o tej akcji można przeczytać na stronie:
http://www.oswiadczeniewoli.pl

Generalnie chodzi o to, aby nosić przy sobie osobiste, pisemne oświadczenie - OŚWIADCZENIE WOLI, iż w przypadku naszej śmierci zgadzamy się na pobranie od nas narządów i tkanek.

W rzeczywistości po śmierci bliskiej osoby zrozpaczona rodzina bardzo często nie zgadza się na pobranie narządów od zmarłego, a mając przy sobie takie oświadczenie możemy być pewni, że nasza wola zostanie wypełniona.
Narządy do przeszczepu muszą być pobrane w jak najszybszym czasie od chwili śmierci, dlatego ważne jest, by mieć zawsze przy sobie Oświadczenie Woli.

Oświadczenie Woli można ściągnąć bezpośrednio spod tego adresu:
http://www.oswiadczeniewoli.pl/img/oswi ... e_woli.pdf

Zachęcam Was do wydrukowania, wypełnienia i noszenia przy sobie Oświadczenia Woli, gdyż nigdy nie wiadomo co może nam się przytrafić...

Proszę roześlij tą wiadomość do swoich znajomych, im więcej ludzi będzie nosiło Oświadczenie Woli, tym większa szansa, że dzięki przeszczepowi jakiś chory otrzyma drugą szansę życia.

Temat postu:
 Post Wysłany: 05 Lis 2005 21:36 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 01 Lis 2005 17:37
Miejscowość: 3 City
Odgrzewam temat, ale coś mi się nie zgadza, lub jestem nie na czasie :/

Z obecnych danych, ktore posiadam jako główny (prócz etyki) punkt kwalfikacji do pobrania narządów jest instytucja o nazwie "Krajowy Rejestr Sprzeciwów".

Jesli w Tym rejestrze nie ma danych osobowych pacjenta, to zgodnie z polskim prawem (nie pytając nawet rodziny!!!) można pobrać narządy do przeszczepu. Inna sprawa, że z czysto etycznego powodu stosują się lekarze do decyzji rodziny.

Akcja ta, ma raczej cel popularyzacyjny i informacyjny, a nie prawny...
A może się mylę?

Temat postu:
 Post Wysłany: 05 Lis 2005 21:51 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Mar 2005 15:44
Miejscowość: Libusza
jestem ZA tą akcją , sam mam cały czas na ręce taką opaskę ...
http://mazurek.tivi.pl/opaska2.jpg <- oto fotka jej

pozdr.
Daniel

Temat postu:
 Post Wysłany: 07 Lis 2005 20:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 02 Wrz 2005 12:07
Miejscowość: W-wa
a ja mam pytanko rescusek: gdzie można taka opaskę zdobyć???jakieś namiary mile widziane.

Primum non nocere

Temat postu:
 Post Wysłany: 07 Lis 2005 22:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Mar 2005 15:44
Miejscowość: Libusza
monia46 napisał(a):
a ja mam pytanko rescusek: gdzie można taka opaskę zdobyć???jakieś namiary mile widziane.

heja, osobiscie dostalem ja od pielegniarki u mnie na SOR-e , bo byly na jakis tam szkoleniach dot. transplantacji , ale spytam czy maja tego wieksza ilosc.

SALUT!

Daniel

Temat postu:
 Post Wysłany: 07 Lis 2005 23:24 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 08 Sty 2005 15:26
Miejscowość: Kentacki centrum MAŁOPOLSKI :D oraz Ślunsk konkret katowice :)
osobiście wpisane mam własno ręcznie w ostatniej stronie dowodu (wiem że nie wolno 8) ) iż po mojej śmierci pragnę oddać moje narządy do przeszczepu czy to wystarczy ? :D jak ratować to na maxa! :lol:

[url=http://]KOSZULKI dla RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH oraz STRAŻAKÓW[/url]

Temat postu: TO ODNOSNIE WYPOWIEDZI MOJEGO FACETA ZIBIEGO
 Post Wysłany: 23 Lis 2005 18:05 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19 Wrz 2005 16:13
Miejscowość: Oswiecim
NIEWATPIE ZE KAZDY ORGAN TO CENNA RZECZ,POPIERAM TA JEGO DECYZJE!ALE JEST JEDNO ALE!WSZYSTKO TYLKO NIE SERCE!JAK JA MAM ZYC ZE SWIADOMOSCIA DALEJ,GDYBY ZGINAL PRZEDWCZESNIE,I WIDYWAC NP.TA OSOBE SKORO BEDE CALY CZAS CZUC ZE,TA OSOBA MA CZESC MNIE TAKZE.SERCE KTORE NALEZALO TEZ KIEDYS DO MNIE UCZUCIOWO!SZUKAC W TEJ OSOBIE UKOCHANEGO ZMARLEGO!

od admin masaj: zastosuj się do regulaminu forum RATMED.PL pkt 12. Nie piszemy DUŻYMI LITERAMI. Zgodnie z netykietą oznacza to podniesiony głos, a nikt nie lubi jak się na niego krzyczy.

Temat postu:
 Post Wysłany: 23 Lis 2005 20:33 

Dołączenie: 30 Paź 2005 22:34
Szkoda tylko że tak często zdarzają się sytuacje w których rodzina jest tak upierdliwa, że za nic w świecie nie chce oddać narządów zmarłego... :/

Dla mnie jest to szczyt szlachetności i humanitaryzmu - jestem absolutnie za tą akcją!!!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Średnia ocena:  Strona 1 z 1 [ 13 posty(ów) ] 

Strona główna » ARCHIWUM forum » Offtopic » --::Na każdy temat::--

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości