Forum    Rejestracja    Zaloguj    Szukaj    FAQ    Chat

Strona główna » ARCHIWUM forum » Ratownictwo i pierwsza pomoc » --::Pierwsza pomoc::--

Średnia ocena:  Strona 1 z 1 [ 6 posty(ów) ] 

Autor Wiadomość
 Temat postu: Sklad leków
 Post Wysłany: 11 Paź 2008 14:02 

Dołączenie: 29 Lut 2008 19:00
Miejscowość: ---
Prosze o liste wszystkich srodków farmakologicznych jakie znajduja sie w karetce, o kompletny skład ampularium.

Mam tez pytanie jak wyglada sytuacja z podawaniem leków w karetce? Ratownik medyczny moze podac ok 30 roznych leków, a wszystkie z poza listy moze podac na zlecenie lekarza ktory jest w zespole ratunkowym. Tak wiec w karetce satez leki ktorych ratownik sam nie moze podac?? Jesli tak to cos tutaj nie pasuje bo wg ustawy minimalny sklad karetki to 2 ratownikow i co wtedy??

Troche to dla mnie niejasne dlatego zakładam temat...

Temat postu:
 Post Wysłany: 11 Paź 2008 14:28 

Dołączenie: 11 Gru 2006 00:02
Miejscowość: Kętrzyn
skład osobowy , wykaz leków oraz wyposażenie karetki jest określone wymaganiami stawianymi przez nfz i nie powinno się kończyć na 30 lekach które może podać samodzielnie ratownik

Temat postu:
 Post Wysłany: 11 Paź 2008 14:38 

Dołączenie: 29 Lut 2008 19:00
Miejscowość: ---
tak wiec jaki jest wkoncu ten sklad leków??

Temat postu: Re: Sklad leków
 Post Wysłany: 11 Paź 2008 15:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 28 Sty 2006 15:01
Miejscowość: Szamotuły
szczurTKHF napisał(a):
Prosze o liste wszystkich srodków farmakologicznych jakie znajduja sie w karetce, o kompletny skład ampularium.

Mam tez pytanie jak wyglada sytuacja z podawaniem leków w karetce? Ratownik medyczny moze podac ok 30 roznych leków, a wszystkie z poza listy moze podac na zlecenie lekarza ktory jest w zespole ratunkowym. Tak wiec w karetce satez leki ktorych ratownik sam nie moze podac?? Jesli tak to cos tutaj nie pasuje bo wg ustawy minimalny sklad karetki to 2 ratownikow i co wtedy??

1. Dla mnie jest jasne, że najpierw trzeba poszukać trochę na forum, i skorzystać z opcji szukaj.
2. Zważywszy iż mam dziś dobry dzień, wymagania dotyczące zestawu leków i wyrobów medycznych (pkt. 5.) określone w zarządzeniu Nr 82/2007/DSM Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 9 października 2007 r.
3. Tabela leków które może podawać samodzielnie RM.
4. Jak doszedłeś do tego że

szczurTKHF napisał(a):
wg ustawy minimalny sklad karetki to 2 ratownikow i co wtedy??

:?:

Bo ja w ustawie, czegoś takiego nie widziałem!

Art. 36. ustawy o PRM

1. Zespoły ratownictwa medycznego dzielą się na:
1) zespoły specjalistyczne, w skład których wchodzą co najmniej trzy osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym lekarz systemu oraz pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny;
2) zespoły podstawowe, w skład których wchodzą co najmniej dwie osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny.

http://www.kzzprm.pl
http://www.prrm.pl

Image

Ostatnio edytowany przez Qsza 11 Paź 2008 15:58, edytowano w sumie 2 razy

Temat postu:
 Post Wysłany: 11 Paź 2008 15:53 

Dołączenie: 28 Gru 2007 13:43
Miejscowość: w południowo-wschodniej Polsce ; )
Kolega chyba mało wtajemniczony w system, ale podejżewam, że pytasz o to co ma zrobić samodzielny ratownik medyczny jesli chce podać lek którego bez zgody lekarza mu niewolno. Otóż wtedy ratownik może skontaktować się z "lekarzem koordynatorem" lub choćby lekarzem z zespołu specjalistycznego. A w praktyce bywa różnie, jesli niema mozliwości kontaktu z lekarzem.
Btw: Polecam lekturę Ustawy o PRM, tam mozesz znaleść odpowiedzi na swoje kolejne pytania :wink:

Temat postu: Re: Sklad leków
 Post Wysłany: 11 Paź 2008 19:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27 Maj 2006 11:27
szczurTKHF napisał(a):

NFZ zapowiedział jakie leki mają być w karetce, a wśród niech są te które może podać ratownik bez konsultacji z lekarzem. To tak chyba najprościej ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Średnia ocena:  Strona 1 z 1 [ 6 posty(ów) ] 

Strona główna » ARCHIWUM forum » Ratownictwo i pierwsza pomoc » --::Pierwsza pomoc::--

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość