Forum    Rejestracja    Zaloguj    Szukaj    FAQ    Chat

Strona główna » ARCHIWUM forum » Ratownictwo i pierwsza pomoc » --::Ratownictwo medyczne::--

Średnia ocena:  Strona 1 z 2 [ 29 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2  Następna

Autor Wiadomość
 Temat postu: Patron ratownictwa medycznego
 Post Wysłany: 12 Maj 2008 09:22 

Rozmawiałem ostatnio ze znajomym księdzem, i tak rozmowa zeszła na tematy mojej pracy. podczas tej rozmowy ksiądz zapytał mnie jaki jest patron pracowników ratownictwa medycznego.
i tutaj przyznam się, że poczułem się zaskoczony. Św Łukasz jest patronem służby zdrowia, ale to księdza nie przekonało.
Bo stwierdził, że ratownictwo medyczne jako piękna dziedzina medycyny powinna mieć swojego patrona, tak jak strażacy mają św Floriana, policjanci św Michała.
trudno było się nie zgodzić tutaj z księdzem, tylko zastanawiam się która osoba z olbrzymiego orszaku świętych powinna być naszym patronem? a kto powinien być patronem ratowników medycznych?
jak myślicie??

Temat postu:
 Post Wysłany: 12 Maj 2008 09:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: 28 Lut 2004 10:47
Miejscowość: Śląsk
Dzień Ratownictwa Medycznego – po raz pierwszy obchodzony 13 października 2006, wcześniej ustanowiony Ustawą z dn. 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. 2006 nr 191 poz. 1410):

Rozdział 1. Art. 9. Ustanawia się dzień 13 października Dniem Ratownictwa Medycznego.

Patronem tego corocznego święta jest błogosławiony Gerard.

za http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Ratownictwa_Medycznego

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%A9rard_Tonque

Tam masz o naszym patronie

Temat postu:
 Post Wysłany: 12 Maj 2008 14:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Maj 2006 08:24
Myślę że mało kto wiedział kto jest patronem ratowników medycznych,ale za to każdy wie kto jest patronem kierowców. :lol: :lol: :lol:

Życzę Wam szerokiej drogi i niech św.Krzysztof czuwa nad Wami. :lol: :lol: :lol:

Temat postu:
 Post Wysłany: 18 Maj 2008 23:09 

Dołączenie: 19 Wrz 2007 18:52
Miejscowość: Bydgoszcz
moze swiety Standard i blogoslawiona Procedura? Albo sludzy bozy meczennicy: Wenflon I Kateter?

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 00:46 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 28 Sty 2006 15:01
Miejscowość: Szamotuły
Sokor, jaja sobie ze świętości robisz :?: :?

http://www.kzzprm.pl
http://www.prrm.pl

Image

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 14:01 

Dołączenie: 19 Wrz 2007 18:52
Miejscowość: Bydgoszcz
Qsza napisał(a):
Sokor, jaja sobie ze świętości robisz :?: :?

czy wszyscy pracujacy w ratownictwie to katolicy, a nawet czy wszyscy to chrzescijanie? czy symbole religijne w karetkach na pewno są mile widziane przez wszystkich naszych pacjentów?

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 14:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Lis 2007 01:19
Sokor napisał(a):
czy wszyscy pracujacy w ratownictwie to katolicy, a nawet czy wszyscy to chrzescijanie? czy symbole religijne w karetkach na pewno są mile widziane przez wszystkich naszych pacjentów?

Jak dla mnie mozesz sobie nawet przyszyc malego budde na polarze, ale nie obrazaj uczuc religijnych wiekszosci Polakow (niezaleznie od tego czy Ci sie to podoba, czy nie, taki jest fakt). Kwestii wiary wolalbym nie poruszac w dziale ratownictwo medyczne :wink:

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 15:42 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 06 Cze 2005 14:19
Miejscowość: Czarna dziura, ferma niewolników
Wiekszosc Polakow moze sobie wierzyc w Wielkie Latajace Wielceoswiecone Grabie, ale w kontekscie poruszonego tematu nic to nie zmienia. Jestesmy krajem swieckim, a rozdzielnosc religii od panstwa jest u nas okreslona ustawowo. Wiec nie kazdemu moze odpowiadac np pchanie katolickich, czy innych swietych (swoja droga historycznie w wiekszosc mordercow i wykolejencow), na patronow swieckich instytucji.
Widze ze moher w tym kraju pada nawet na najmlodsze glowy.

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 15:58 

Dołączenie: 25 Paź 2007 22:00
chmik01 - dobrze mówisz, rzekłbym ŚWIĘTA racja :)

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 16:16 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Lut 2006 16:15
Miejscowość: lubelskie
8) moher i czerwony polar..hm...coś w tym jest!

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 17:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Lis 2007 01:19
chomik01 napisał(a):
Wiekszosc Polakow moze sobie wierzyc w Wielkie Latajace Wielceoswiecone Grabie,.

Niech sobie wierzy, co z tego wynika? Dla mnie jedno, jezeli obrazalbym publicznie Wielkie Latajace (...) to urazilbym uczucia religijne ich wyznawcow i prawidlowo nazwalby mnie ktos czlowiekiem wysmiewajacym czyjes wartosci wyznaniowe. Jezeli was bawi zdanie typu "swiety Standard i blogoslawiona Procedura" to wasza sprawa, dla mnie to raczej mdly zart...

Nie jestem katolem a w mojej karetce przewaznie jezdzi pluszowy Pikachu- czyli rozumiem, ze powinienem go wyrzucic do kosza bo jeszcze trafi sie ktos, kto nie lubi pokemonow i zrobi mu sie nieprzyjemnie?:>

Ktos kto w cos wierzy albo zostaje nazwany fanatykiem albo moherem, tak wlasnie mysli teraz pokolenie dorastajace przy tancu z gwiazdami...
Reasumujac- nie jestem lokalna komorka rydzyka a w mojej karetce nie ma krzyzy, ale wartosci religijnych nie powinno sie wysmiewac, zadnych. Jednakze nie jest moja rola mowienie wam z czego sie macie smiac a z czego nie, wiec milej zabawy :wink:

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 17:46 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 31 Sty 2007 23:02
Miejscowość: Małopolska
Jak się komuś nie podoba "Pikachu" zawsze może nie wsiadać

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 20:03 

Dołączenie: 05 Kwi 2008 22:10
Patrząc na Ratownictwo Medyczne w Polsce (a dokładniej na sposoby zarządzania i to jak wszyscy robią pod górę), sądzę że patronem powinien zostać św. Prymityw
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Prymityw

Temat postu:
 Post Wysłany: 24 Maj 2008 20:46 

Dołączenie: 01 Kwi 2006 11:44
Miejscowość: Warszawa
Pamiętajcie, że ratownictwo medyczne to służba ludziom chorym, z zagrożeniem życia. Nie każdy to pijaczek, który myje sie tylko jak deszcz pada. Chrześcijaństwo opiera się na Dekalogu i Przykazaniu Miłości. Na koniec proszę Was o uszanowanie mojej wiary, bo niewiadomo kto z nas ma racje.

Temat postu:
 Post Wysłany: 25 Maj 2008 10:52 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 06 Lip 2005 22:52
creed napisał(a):
chomik01 napisał(a):
Nie jestem katolem a w mojej karetce przewaznie jezdzi pluszowy Pikachu- czyli rozumiem, ze powinienem go wyrzucic do kosza bo jeszcze trafi sie ktos, kto nie lubi pokemonow i zrobi mu sie nieprzyjemnie?:>

Nie no Pikachu jest w porzo! Gorzej byłoby gdybyś woził Teletubisia Tinki Winki który to podobno prowadzi dość "swawolny" tryb życia :shock:

A tak poważnie to tematy religijne są śliskie i niebezpieczne. Zawsze znajdzie się ktoś kto uzna czyjąś wypowiedź za obrażającą jego uczucia religijne, więc jeśli pojawi się na ratmedzie temat zahaczający o religię to lepiej odpowiedzieć na pytanie sucho, zwięźle i bez żartów. W przeciwnym razie zrobi się tu drugi Onet na którym toczą się nieustające walki fanatycznych wyznawców i fanatycznych przeciwników nie słuchających rozsądnych głosów środka.
Mnie osobiście mało interesuje kto jest patronem ratowników, bo wiedza ta nie poprawi w żaden sposób mojej sytuacji zawodowej (chyba że zostanę kapelanem :) ), ani bezpieczeństwa pacjentów. Po za tym od lat nie praktykuję i trzymam się z dala od kościoła- ale to już moja prywatna sprawa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Średnia ocena:  Strona 1 z 2 [ 29 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2  Następna

Strona główna » ARCHIWUM forum » Ratownictwo i pierwsza pomoc » --::Ratownictwo medyczne::--

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości