Forum    Rejestracja    Zaloguj    Szukaj    FAQ    Chat

Strona główna » ARCHIWUM forum » Specjalności » --::Pielęgniarka Ratunkowa (R) (OIOM) (SOR)::--

Średnia ocena:  Strona 3 z 9 [ 133 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Autor Wiadomość
 Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 11:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 01 Kwi 2004 17:52
Miejscowość: Kraków
Szachinszach przykro mi ale niestety nie widziałem Twojego CV.Może faktycznie moje rozumowanie jest błędne, ja też dość sporo pracowałem przed pierwszym logowaniem.dr. AGON masz racje nie jestem nawet pyłkiem w bezmiarze wszechświata pisałem o sobie, ale w gronie moich znajomych piel. (w Krakowie), nikt nie dostał żadnego oddelegowania, i kształcił się za własnych środków.Szanowny Cygan, piszesz o atrybutach siłowych RM, jakie to ma odniesienie do ratowniczek?
I guzik prawda ze piel systemu ma te same uprawnienia co ratownik, Mógłbyś rozwinąć temat?
Pielęgniarki doskonale zdają sobie sprawę, że bez ratowników nie będą w stanie funkcjonować w ZRM
Dzisiaj dyżuruję razem z pielęgniarką (w składzie brak RM), nie wiem czy przypadkiem nie mam uciec w popłochu z dyżuru?
Co do "kupy" zgadzam się z Wami, ale nie chce mi się tego komentować.Razi tylko to, że brak Wam obiektywizmu, lub macie jakieś kompleksy.Jeżeli trafię na "lewego" RM, to mam na jego podstawie oceniać całą grupę zawodową?Wszędzie są ludzie i ludziska (nie tylko medycyna), co nie oznacza że mamy równać do tych gorszych.

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 11:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11 Lip 2008 09:52
Miejscowość: opolskie
W ratowniku siła, w pielęgniarce mądrość - trza się uzupełniać :wink:

No dobra... żartowałam... :lol:

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 12:18 

Dołączenie: 12 Lis 2007 09:48
W wielu przypadkach skłócenie RM i Pielęgniarek jest na rękę kierownictwu- pamiętajcie o tym!! bo skłóconą załogą lepiej sie rzadzi !!

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 12:28 
Awatar użytkownika

I tak i nie... :lol: Skłóconą załogą może i lepiej się rządzi bo ma osłabioną siłę, ale z drugiej strony brak współpracy niesie za sobą inne konsekwencje a przede wszystkim psuje atmosferę w zespole...

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 12:33 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Lut 2008 16:27
Miejscowość: GA
przestancie robic z kolejnego watku temat o tym co zawsze. cale szczescie(a moze nie), ze na portalu brac pielegniarska jest tak waska bo zle by sie to wszystko skonczylo.
ktos te pielegniarki wrzucil do tych karetek, jak nas ratownikow. od wielu lat jezdza i jakos daja sobie rade. w tv nie slychac informacji o aferach gdzie w glownej roli byla pielegniarka z zespolu rm, natomiast o naszych poniekad poprzednikach sanitariuszach tak-zaraz bedzie, ze to nie to samo.
przyznam szczerze, ze zadowolony jestem, ze nie musze pracowac w zespole z pielegniarka, co nie znaczy, ze nie widze dla nich miejca w pogotowiu. wiekszosc pracujacych dziewczyn zabilaby mnie doswiadczeniem, dzieki ktoremu moje pierwsze dyzury na R byly mile, a przede wszystkim bardzo duzo mnie nauczyly.
roznice rzeczywiscie w specyfikacji pracy sa, ale po to jezdzimy razem zeby sie uzupelniac np. jak u nas- ratownik sprzet,a pielegniarka leki,chociaz i dalo sie odwrotnie.
sa oczywiscie sytuacje gdzie krew mnie zalewa gdy przyjdzie mi pracowac z pielegniarka, ale my nie pozostajemy im dluzni i odplacamy tym samym.
jak widac po innych tematach zlewajacych sie zawsze w to samo(RM vs PIEL), jest to temat rzeka.

pozdrawiam ludzi, ktorzy zauwazyli, ze pracujemy zespolowo.

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 12:55 
Awatar użytkownika

No właśnie jak było napisane wcześniej w 'kupie" siła kupa śmierdzi kupą nie rzucą.Tylko kupa w znaczeniu średni personel RM, a nie grupy zawodowe.

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 13:29 

Dołączenie: 11 Gru 2006 00:02
Miejscowość: Kętrzyn
razem możemy i wiemy więcej

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 13:36 
Awatar użytkownika

tomaszek06 napisał(a):
razem możemy i wiemy więcej

Racja!!! W grupie siła :wink:
Każdy ma swoje zadania i robi co do niego należy. Nie ma lepszych i gorszych... Wszyscy uczymy się jak najlepiej wywiązywać się z naszych obowiązków, a że się czasami zdarzają wpadki... - to już inna sprawa... :lol:
Odpowiedni temat na forum już zaczęty :wink:

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 20:57 

Dołączenie: 04 Lis 2006 00:19
Miejscowość: Górny Śląsk
Cytuj:
I guzik prawda ze piel systemu ma te same uprawnienia co ratownik
w najbliższej przyszłości po planowanej zmianie rozporządzeń ministra zdrowia pielęgniarka systemu i ratownik medyczny będą mieli dokładnie takie same uprawnienia co do leków i czynności

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 21:56 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 02 Mar 2005 11:20
Miejscowość: Pomorze
masterlyE99 napisał(a):
Jestem studentem pielęgniarstwa. I powiem że zgadzam się w 100% z wypowiedzią o sile "kupy" pielęgniarek. Praca w PR nie jest związana ze zmianą papmpersów i myciem pacjentów. Jednak specyfika tej pracy nie jest lżejsza.
Ale dlaczego poszedłem na pielęgniarstwo a nie na RM? ponieważ dawni ratownicy, a obecni pielęgniarze powiedzieli mi że lepiej będzie jak odraz pójdę na pielęgniarstwo. Okazuje się że nie zrobiłem źle. Niebawem bede pielęgniarzem systemu, uprawnienia będę miał takie same jak ratownik, a wiedzę medyczną bardziej rozszerzoną. Interesuje się ratownictwem i wątpię w to aby student ratownictwa medycznego znacząco przewyższał mnie merytorycznie. A okazuje się że na pielęgniarstwie nauczyli mnie więcej wiedzy medycznej ogólnej niż ratowników. Ale jest jedna wada. Większość z moich koleżanek nie ma zielonego pojęcia o RM. A to one (ale nie ja) tworzą wizerunek pielęgniarki w środowisku RM.

O co będzie rozszerzona twoja wiedza... A proponuję koledze jakiś kurs specjalistyczny z języka polskiego bo w poście masz masę ortów (w cytacie je poprawiłem)

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 22:12 
Awatar użytkownika

sempek te rozporządzenia już są.Dlatego proszę Cygan o rozwinięcie tematu,może ja mam w tej kwestii niewystarczające informacje.

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 22:57 

Dołączenie: 21 Sty 2008 01:29
Miejscowość: Gdynia
Może już ktoś to napisał, ale pielęgniarka w zespole W lub R, to strata etatu! Przecież one tylko głównie do noszenia ambu są, bo krzesełka lub dechy nie wezmą :D

Temat postu:
 Post Wysłany: 30 Paź 2008 23:33 

Dołączenie: 04 Lis 2006 00:19
Miejscowość: Górny Śląsk
Jożin napisał(a):
Może już ktoś to napisał, ale pielęgniarka w zespole W lub R, to strata etatu! Przecież one tylko głównie do noszenia ambu są, bo krzesełka lub dechy nie wezmą :D
synku, do naszych pielęgniarek z R i W brakują ci całe lata świetlne, nie tylko więcej wiedzą i potrafią niż ty ale zapewne mają także więcej krzepy, przemawia przez ciebie jakis kompleks niepozornego chłoptasia

Temat postu:
 Post Wysłany: 31 Paź 2008 01:52 

Dołączenie: 21 Sty 2008 01:29
Miejscowość: Gdynia
fajnie! a udowodnij, że znoszą pacjentów z pięter! Synka sobie zrób i wychowaj! Polska północna pozdrawia śląsk

Temat postu:
 Post Wysłany: 31 Paź 2008 07:54 

Dołączenie: 12 Lis 2007 09:48
Może sa w PR gdzies Panie P.co mają w ręku cos wiecej niż tylko mały kuferek z lekami(bardzo czesto nawet nie wiedząc co ma w tym kuferku !!)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Średnia ocena:  Strona 3 z 9 [ 133 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Strona główna » ARCHIWUM forum » Specjalności » --::Pielęgniarka Ratunkowa (R) (OIOM) (SOR)::--

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości