Forum    Rejestracja    Zaloguj    Szukaj    FAQ    Chat

Strona główna » ARCHIWUM forum » Ratownictwo i pierwsza pomoc » --::Pierwsza pomoc::--

Średnia ocena:  Strona 1 z 7 [ 92 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Autor Wiadomość
 Temat postu: Podstawowe pytanie: jak założyć prawidłowo wkłucie do żyły?
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 09:39 

Dołączenie: 26 Sie 2006 10:40
Witam,
Czy ktoś wie gdzie można znaleźć dobrze napisaną i dobrze zilustrowaną "instrukcję" jak założyć wkłucie do żyły i zapewnić dostęp do naczynia obwodowego w nagłych przypadkach? Chodzi mi tutaj o założenie popularnego wenflonu na przedramieniu lub dłoni (step-by-step).
pozdrawiam
wsid

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 11:09 
STARSZY SZKODNIK
Awatar użytkownika

Dołączenie: 06 Gru 2004 01:05
Miejscowość: Transylwania
Trzeba tylko ćwiczyc i ćwiczyć i ćwiczyć i ćwiczyć i ćwiczyć a w przerwach zajadać żelki AKUKU.

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:02 

FAJNIE że masz poczucie humoru, nie prosiłem tu jednak o głupawe ironiczne, czy sarkastyczne odpowiedzi.I tyle co napisałeś to wiem sam.

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:05 

Dołączenie: 07 Lip 2006 10:22
Miejscowość: Poznań
Naprawdę jesteś lekarzem?

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:06 
TEAM Ratmed.pl
TEAM Ratmed.pl
Awatar użytkownika

Dołączenie: 08 Lut 2004 13:42
Miejscowość: Wlkp.
znowu wystarczyło w przeglądarce grafiki google wpisać "cannula vein" a znalazłoby:

Iniekcja i kaniulacja żyły - z użyciem venflonu starego typu, ale zasada ta sama (tylko inaczej się teraz trzyma venflon)

Fotki z różnego typu kaniulacji, wkłuć itp.

pzd(R)!

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:14 

odpowedź dla murzyna.
Tak jestem lekarzem stomatologiem i nie zakładam tego typu wkłuć rutynowo i na codzień tak jak 99 albo 100 % myśle moich kolegów lekarzy stomatologów.Więc grzecznie zapytałem o instrukcję. Owszem było to na studiach ale jesli sie nie robi tego na codzień to jest to trudne. Więc o to zapytałem aby w razie potrzeby zapewnić dostęp do żyły i podać stosowne leki. Jest jeszcze droga domięśniowa i podskórnie można też. Ale we wszystkich instrukcjach stanów nagłych w gab. stomat. zaleca się zapewnić w 1 kolejności dostęp do naczynia i wezwać pomoc oczywiście. Mam nadzieje że moje wyjaśnienia wystarczają. Gdybym codziennie zakładał wenflon to czułbym się w tym pewnie i nie zadał bym tego pytania.Rozumiesz teraz kolego ?

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:16 

Wielkie Dzięki Kolego "Sniadanie" - instrukcja i fotki rewelacja.

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:17 

Nie. Pytałeś o technikę, poćwiczyć i tak musisz

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:22 

To, że ćwiczyć i ćwiczyć trzeba to wiem, ale najpierw trzeba sobie to przypomnieć i wiedzieć jak sie do tego zabrać.

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:26 

A jeśli Cię to tak strasznie dziwi to moje pytanie to zadam inne jeszcze: Koledzy, którzy pracują i jeżdzą w PR do interwencji w gabinetach stomatologicznych: jak często się spotykacie z takimi wezwaniami i jak często jak już przyjedziecie, jest założony wenflon i stosowne leki podane?

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:31 

Dobrze, dobrze. Właściwie masz racje.

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 12:39 

Nieczesto sie jezdzi, a leki iv nigdy prawie. Co prawda i tak nie ma co podac, bo wiekszosc to omdlenia krotkotrwale

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 14:37 

Dołączenie: 18 Gru 2004 19:06
Miejscowość: 3miasto
Przez rok pracy w cpr dwa razy wysyłałem karetke do gabinetu stomatologicznego.Raz do zasłabnięcia i raz do podejrzenia sepsy(zapalenie okostnej,bardzo wysoka temperaura,rr90/60-takie obajwy podał wzywający stomatolg)
W trakcie 3letniej praktyki pracy na sorze maiłem jednego pacjęta od stomatologa-reakcja uczuleniowa na leki p.bólowe-w momencie dostarczenia pacjęta na SOR chory stabilny,na własnym oddechu,z kontaktem.Wyszedł do domu po 6godzinach obserwacji.
Co do wkłóć-wiem to po sobie że nic nie zastąpi praktyki nabytej w trakcie pracy...Dużo mi dało obserwowanie innych bardziej doświadczonych kolerzanek i kolegów.Najlepiej jagbyś się zakręcił gdzieś u znajomego doktora,najlepiej anestezjologa na sorze albo ip i zaczoł pod jego okiem ćwiczyć-on ci pokarze podstawy a do odpowiedniej najbardziej pasujaćej ci techniki dojdziesz sam.
Pozdrawiam.

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 14:44 

Dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi.
Wiem, że muszę to poćwiczyć. Np w Anglii są po prostu takie kursy: :"Praktyczny kurs wkłuwania się do żył obwodowych" najbardziej podstawowy i jakies doskonalące. W Polsce nie wiem czy są takie kursy, więc będę musiał poprosić kogoś w szpitalu.

Temat postu:
 Post Wysłany: 02 Wrz 2006 19:28 
STARSZY SZKODNIK
Awatar użytkownika

Dołączenie: 06 Gru 2004 01:05
Miejscowość: Transylwania
Jeżeli macie problemy nie z tym czy trafilem do żyly czy nie tylko jak do tego sie zabrac to współczuję waszym pacjętom.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Średnia ocena:  Strona 1 z 7 [ 92 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strona główna » ARCHIWUM forum » Ratownictwo i pierwsza pomoc » --::Pierwsza pomoc::--

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości